Stuelejlighed i Roskilde centrum
Stuelejlighed med nem adgang – du slipper for trapperne, men får alligevel fornemmelsen af at bo lidt hævet fra omgivelserne.
Lejligheden fremstår pæn og velholdt med et stort værelse, hvor der både er plads til opbevaring og at indrette sig, som man har lyst. Badeværelset er renoveret og har både separat brus og en vaskesøjle – ret praktisk i en travl hverdag.
Under gulvtæppet gemmer der sig trægulve, som med lidt kærlighed kan blive som næsten nye.
Køkkenet fungerer fint, men måske det er her du vil ligge dine kræfter, da køkkenet godt kunne trænge til en opfriskning, hvis man er til det mere moderne look.
Du får en stor altan, der nærmest føles som et ekstra opholdsrum – perfekt til morgenkaffen eller en afslappende aften.
Der er gode parkeringsmuligheder, mulighed for at leje carport, samt adgang til både kælderrum, cykelkælder og en legeplads.
Beliggenheden gør det nemt at få hverdagen til at hænge sammen. Du er tæt på alt det nødvendige, og på cykel tager det ikke lang tid at komme til Roskilde centrum.
Skal du til København, er pendlingen overskuelig. Og når du har fri, byder Roskilde på både shopping, restauranter, hyggelige arrangementer og gode gåture i bymidten
- Altan
- Kælderrum
- Parkering
- Legeplads
- Cykelparkering
Lejligheden ligger i et dejligt område i Roskilde. Her har været trygt og godt at bo, gennem mange år. De reelle rum giver mulighed for maksimal udnyttelse af kvadratmeterne og den skønne altan har dannet ramme for mange hyggestunder med familien.Puk og Kenneth
Økonomisk overblik
Skal du også sælge?
Bestil salgsvurdering
Kontakt
Michelle Larsen
Om kommunen
INDBYGGERE
GRUNDSKYLD
KOMMUNESKAT
SKOLER
BØRNEPASNING
Hvor langt er der til nærmeste?
Se hvor lang tid der er mellem denne bolig og en anden adresse