Skøn fritliggende andelsbolig opført i røde sten, rødt betontagsten og hvide vinduer og døre. Stort bryggers med plads til både vaskemaskine og tørretumbler. Fra bryggers er der indgang til køkkenet, som ligger i forbindelse med fordelingsgang. Gangen binder soveafdelingen sammen - her er der dejligt stort soveværelse med vinylgulv og skydedørsskab. Et fint børneværelse med faste skabe, endvidere er der ligesom soveværelset vinyl på gulvet. Badeværelse med muret brusehjørne, sort skabselement i højglans med stålgreb, beigefarvede gulvklinker og gulvvarme.
Køkkenet er i lys ask facet laminat og i umiddelbar forlængelse med køkkenet hyggeligt alrum med karnap, hvorfra der er udgang til stor sydvendt terrasse, som spreder sig over hele husets længde. Alrummet er i åben forbindelse med stor vinkelstue, hvor der er plads til både spisebord og sofagruppen, fra stuen er der udgang til entre.
Umiddelbart udenfor bryggersdør og entredør finder man carporten - ganske praktisk, da man stort set kan komme ind med købmandsvarer i tørvejr. I forlængelse med carporten findes garage og bygget sammen med denne et redskabsrum - dette er der adgang til via haven.
Alt i alt en bolig der har en yderst funktionel indretning og tilbyder lige det en lille familie drømmer om. Hertil kommer en skøn have, stor terrasse og et smukt lysthus.
Bestemt en andelsbolig der er værd at kigge.