Eksklusiv lejlighed med tagterrasse, vandkig og to private p-pladser
Velkommen til “Fyrtårnet” på Amerika Plads – et arkitektonisk vartegn tegnet af Lundgaard & Tranberg. Her får du en sjældent udbudt lejlighed med privat tagterrasse, vandkig og to parkeringspladser i p-kælderen.
Boligen byder på en gennemtænkt planløsning med et stort, lyst køkken-alrum i åben forbindelse med to opholdsstuer. De store vinduespartier trækker lyset ind fra flere verdenshjørner og giver et flot kig til vandet.
Fra stuen er der direkte adgang til den solrige tagterrasse, hvor der er god plads til både loungemøbler, grill og udeliv i private omgivelser.
Køkkenet fra HTH er udført i et stilrent design med kvalitets-hvidevarer og god skabsplads. Lejligheden rummer to store soveværelser, hvoraf det ene har vandudsigt og indbyggede skabe – og der er mulighed for at etablere et tredje værelse.
Badeværelset er elegant og funktionelt med gulvvarme, separat bruseniche og vaskesøjle. Dertil en rummelig entré og gulvvarme i hele boligen.
Ejendommen byder på elevator, grøn gårdhave og fælles tagterrasser. Som beboer får du to private parkeringspladser i den aflåste p-kælder – en sjælden fordel i området.
Beliggenheden på Amerika Plads kombinerer byliv og havnemiljø – tæt på Kastellet, Øresund, caféer, restauranter og indkøb. En eksklusiv bolig, hvor komfort, udsigt og arkitektur går hånd i hånd.
- Altan
- Parkering
- Tagterrasse
Økonomisk overblik
Skal du også sælge?
Bestil salgsvurdering
Kontakt
Mads Liisberg
Om kommunen
INDBYGGERE
GRUNDSKYLD
KOMMUNESKAT
SKOLER
BØRNEPASNING
Hvor langt er der til nærmeste?
Se hvor lang tid der er mellem denne bolig og en anden adresse