Denne fantastiske lejlighed finder du på et af områdets mest eftertragtede veje, tæt på charmerende byliv og mange muligheder for gode oplevelser som nærområder tilbyder. Vangedevej finder du nær den livlige og kulturrige Søborg Hovedgade, og repræsentere noget af det skønneste af Dyssegård.
Her er du i gåafstand til hyggelige caféer, et stort udvalg af forskellige butikker, indkøbsmuligheder, gode træningsfaciliteter samt Dyssegård station der på under 20 min tager dig ind til København.
Fantastisk natur skal du ikke snydes for, inden for 15 minutter kan du nemlig gå til både Dyssegårdsparken og Utterslev Mose med skønne rolige omgivelser, perfekt til hyggelige stunder med familien og venner eller til den aktive der har brug for gode omgivelser at motionere i.
Igennem hoveddøren træder vi ind i lejlighedens entré, der giver adgang til alle lejlighedens skønne rum. Lejlighedens 2 rummelige værelser er udstyret med store vinduespartier der giver et flot og behageligt lysindfald. Værelsernes størrelse giver dig mulighed for at bruge dem begge som soveværelser eller evt. lave det ene til et stort kontor eller hobbyrum. Lejlighedens badeværelse er med lyse
fliser, separat bruseniche samt plads til vaskesøjle.
Køkkenet står velholdt og med god plads til større spisebord. Derudover ligger køkkenet i åben forbindelse med gennemgang via flotte dobbeltdøre.
Til sidst har vi lejlighedens store stue, der med sine store vinduer virkelig bringer det bedste frem af den skinnende sol det meste af dagen. Fra stuen er det også muligt at åbne op til en dejlig større altan, hvor man kan nyde en dejlig, kølig brise på de varme sommerdage.
Det her er en ekstraordinær mulighed for at erhverve dig en flot og sjælden udbudt lejlighed, i en meget veldrevet forening og med en fantastisk beliggenhed tæt på liv og glade dage!