Velkommen til Bakkekammen 36A i Brønshøj.
Her udbydes en "næsten nyopført" (2009) og særdeles indflytningsklar patriciervilla (halvt dobbelthus) til salg, beliggende i et attraktivt og familievenligt villakvarter.
INDRETNING: Indbydende Hall med adgang til hele grundplan, samt trappeforbindelse til husets førstesal. Grundplan indeholder et fyrrum/vaskerum, flot badeværelse, stor og lys dagligstue, med direkte udgang til terrassen og haven. Endvidere stort flot køkkenalrum med spiseplads. Hele grundplan har gulvvarme (vandbåren). 1 sal indeholder repos, flot badeværelse med gulvvarme (vandbåren) samt 3 gode soveværelser. Desuden trappe til delvis udnyttet loftrum.
EJENDOM: Klassisk patriciavilla fra 2009, der er opført i mursten og sortglaseret tegl. Villaen er særdeles velholdt og fremstår i dag som ny i "bo Bedre stil". Huset opvarmes med fjernvarme. Ugenert grund med gammel beplantning samt fliseterrasse. God plads til boldspil og leg samt rig mulighed for masser af grilhygge og mange soltimer
OMRÅDE: Hyggeligt og børnevenligt område med store grønne arealer bl.a. grundejerforeningens boldbane og legeplads. Her arrangeres der årligt fastelavn for alle aldre, loppemarked, bytte plantedag, fælles fest og Sankt Hans. Små, hyggelige stisystemer til ture, løb m.m., som langs åen fører til bl.a. Damhusengen, Utterslev Mose og Kagsmosen. Du er ydermere tæt på S-tog ved Husum og Islev st. Fra Husum Torv kan 5C og 350S bl.a. fanges, så man hurtigt når indre by. Indkøbsmuligheder i gåafstand og mange større legepladser. Så er man til hyggelige gåture med familien eller en rask løbetur, så er dette bestemt en placering, man vil elske. Ejendommen er beliggende i et skønt villakvarter i rolige omgivelser, ideelt for parret eller børnefamilien. Villaen er i umiddelbar nærhed af både bus, tog, metro, samt et væld af indkøbsmuligheder og specialforretninger. Her er flere dejlige grønne områder såsom Utterslev Mose og Vestvolden!