Fint byhus velegnet til både1. gangs køberne og til dig der ønsker et hus uden trapper, huset er opført i gule sten i 1967. Villaen fremstår stort set autentisk indenfor.
Via stort bryggers, med mosaikstifter på gulvet og plads til vaskesøjle, er der adgang til fordelingsgang. Badeværelset - har ligesom bryggers mosaikker på gulvet, toilettet er forhøjet og der er hvidt skabsarrangement med vask, der er gulvvarme. Soveværelse med indbygningsskabe. Køkken med masser af skabsplads - de lyse overskabe er af nye dato. Der er plads til et mindre spisebord med et par stole. Også i entre er der mosaikgulv. Den store lyse vinkelstue får det gode lysindfald fra det store vinduesparti i gavlen. Boligens samlede boligareal er 107 m² + 21 m² garage.
Nordvest for huset er der indbygget garage. Smuk - og bred - indkørsel i hollændersten med aquadræn. Fint haveskur med tag i trapezplader fra 2019. Skøn og velholdt have med dejlig terrasse med muret lævæg. De fleste af vinduerne er PVC fra 2004 - terrassepartiet dog fra 2022.
Boligen er beliggende tæt på det naturskønne område ved Boller Sø og med fin udsigt over markerne, så man kan følge årets gang. Du får her en bolig, der ligger tæt på skole/pasningsordninger, indkøb og offentlig transport.