Indflytningsklar 2V’er med to altaner og nyt badeværelse
elkommen til Frankrigsgade 31, 3. th. – en lys og indbydende 2-værelses lejlighed på 56 veludnyttede kvadratmeter, beliggende på en af Amagerbros mest attraktive adresser.
Her får du en bolig i rigtig flot stand med en moderne indretning og flere lækre detaljer. Lejligheden har en klassisk og delevenlig planløsning med entré og adgang til alle rum, hvilket gør den ideel både til par, singler og som delebolig.
Stuen er rummelig og lys med en rigtig god rumfornemmelse, og herfra har du udgang til den ene af boligens to altaner – perfekt til afslapning, aftensmad under åben himmel eller et grønt lille byrum. Soveværelset har en god størrelse og egen altan, så du får mulighed for at åbne op og starte dagen med frisk luft direkte fra sengen.
Køkkenet fremstår pænt og funktionelt med god skabsplads og alt, hvad du skal bruge i dagligdagen. Badeværelset er fra 2024 og står helt skarpt – moderne materialer, god brusekomfort og en lækker finish, som løfter helhedsindtrykket markant.
Ejendommen ligger yderst centralt i forhold til både metro, indkøb, caféer, grønne områder og Amagers mange tilbud. Frankrigsgade er et område i konstant udvikling, og du bor her med kort afstand til både Amager Centret, Amagerbro Torv, Kløvermarken og den kommende byudvikling omkring Sundby.
Alt i alt en virkelig skøn lejlighed med to altaner, moderne komfort og en super attraktiv beliggenhed – lige til at flytte ind i.
Økonomisk overblik
Skal du også sælge?
Bestil salgsvurdering
Kontakt
Kim Dahlgaard
Om kommunen
INDBYGGERE
GRUNDSKYLD
KOMMUNESKAT
SKOLER
BØRNEPASNING
Hvor langt er der til nærmeste?
Se hvor lang tid der er mellem denne bolig og en anden adresse