Arkitektonisk spændende villa i et attraktivt kvarter omgivet af skøn natur, finder I denne spændende villa, der nu kan danne rammerne om jeres fremtidige bolig- og familieliv.
Kvarteret omkring Teglparken er et børnevenligt kvarter, som byder på kort afstand til alt hvad en travl børnefamilie har brug for i hverdagen- det gælder både skoler, daginstitutioner, fritidsaktiviteter, indkøbsmuligheder og bymidten med alle dens spændende tilbud, kan ligeledes nås til fods. Endelig er der nem adgang til motorvejen.
For enden af den lukkede vej ligger villaen fra 1978, der med et beboelsesareal på 205 kvm kan rumme selv den store familie. Der er mulighed for at genetablere til fem værelser som boligen oprindelig er opført med fremfor de nuværende fire. Villaen har kun haft en ejer, så her er i sandhed tale om en aldrig tidligere udbudt ejendom. Den imponerende ejendom præsenterer sig flot, inde såvel som ude. Her er ikke gået på kompromis med kvaliteten. Inde venter en bolig med forskudte plan, hvor der er fokus på gennemtænkte løsninger og gedigne kvalitetsmaterialer. Boligens store funktionelle køkken byder på god opbevaringsplads, samt plads til at hele familien kan samles. Ydermere giver brændeovnen den ekstra hygge til køkkenet.
Ude venter en enestående grund med egen sø med jolleplads og dæk og flere terrassemiljøer, hvor I kan tage de skønne omgivelser helt ind i sjælen. I sidebygningen får I adgang til en udestue med udekøkken samt et stort værksted.
En unik ejendom og skøn grund der skal opleves!
Kontakt Estate Slagelse for en god fremvisning på 58504200.