Idyl, natur, ro – dét finder du her
Hold op, hvor er det her et dejligt sted.
Vi er på Christianslundsvej i landlige omgivelser lige i baghaven af Årslev og kun 20 minutter fra Odense. Området er fuldt af natur og marker. Her, for enden af markvejen, finder du denne perle.
Her er knap 300 kvm. bolig i to plan, som emmer af landlig hygge. Og selvom ejendommen er plus 200 år gammel, så er loftshøjden god og boligen er løbende moderniseret.
Ejendommen rummer i stueplan bryggers med adgang til grovkøkken, værelse/kontor, forstue med trappe til tagetagen, stue med brændeovn, værelse/kontor. stue/bibliotek, entre med adgang til badeværelse og den skønne sydvendte gårdhave, stort, åbent køkken med spiseplads og adgang til spisekammer, gang med endnu en trappe til tagetagen, stor stue med brændeovn og forældreafdeling med soveværelse og badeværelse.
Tagetagen rummer tre værelser og et stort opholdsrum/stue, samt en gang og loftrum til opbevaring.
Ejendommen ligger i en knap 5000 kvm. skøn have, som har været dyrket gift- og sprøjtefrit i 46 år. Haven har plæner til leg, træer til skygge og er omgivet af træer, hegn og marker. Her er et rigt dyreliv.
Skolebussen kører forbi på hverdage og indkøb er kun 5 minutter væk i bil.
Beliggenheden er helt fantastisk og skal virkelig opleves.
Økonomisk overblik
Skal du også sælge?
Bestil salgsvurdering
Kontakt
Thejs L. Davidsen
Om kommunen
INDBYGGERE
GRUNDSKYLD
KOMMUNESKAT
SKOLER
BØRNEPASNING
Hvor langt er der til nærmeste?
Se hvor lang tid der er mellem denne bolig og en anden adresse