Murermestervilla med skøn have
Pjedsted er en lille landsby, ca 8 km vest for Fredericia, og Pjedsted er nærmest smelet sammen med Bredstrup, hvorfor disse 2 små byer ofte nævnes samtidig (Bredstrup/Pjedsted) og de 2 byer deler da også bl.a. skole og idrætshal. Samlet er der ca 1500 indbyggere i disse 2 byer, hvor ildsjæle gør en stor indsats for at fastholde byerne som et aktivt område - bla. er der blevet lavet et flot Landsbytorv, ligesom der er fuld knald på aktiviterne i bl.a. idrætshallen. Hvert år arrangeres der også Sommerfest med bla. lokalrevy og forskellige aktiviteter for hele familien.
Boligen, der opvarmes med fjernvarme, er beliggende i det rolige skønne - og børnevenlige - Pjedsted, og her får I - ud over det dejlige hus - også en kanon skøn syd/vest-vendt have, hvor der er god plads til både leg, boldspil og afslapning.
Boligen ligger på rolig villavej, med kort afstand til det hyggelige Landsbytorv ved forsamlingshuset, og kort afstand til både skolen og idrætshallen.
STUEPLAN: Entré med gulvvarme og trappe til tagetagen og kælderen, badeværelse med gulvvarme, lyst køkken i åben forbindelse med alrum og stue, hvorfra der er udgang til skøn solterrasse mod syd/ vest.
TAGETAGE: 3 gode værelser.
KÆLDER: Lyst vaskerum og 3 disponible rum, hvor 2 har været benyttet som "kælderværelser"
Økonomisk overblik
Skal du også sælge?
Bestil salgsvurdering
Kontakt
Peter Møller
Om kommunen
INDBYGGERE
GRUNDSKYLD
KOMMUNESKAT
SKOLER
BØRNEPASNING
Hvor langt er der til nærmeste?
Se hvor lang tid der er mellem denne bolig og en anden adresse