Lækker og særdeles indflytningsklar 2V med centrale beliggenhed i helt rolige omgivelser
OMRÅDE:
Ejendommen er beliggende helt centralt i Hvidovre. Du har kort afstand til grønne arealer, og ejendommen ligger i rolige omgivelser. På trods af det, har du masser af butikker både dagligvare- og specialforretninger lige rundt om hjørnet. Det samme gælder hyggeligt cafémiljø og offentlig transport.
EJENDOMMEN:
E/F Landlystvej 65 A-H m.fl. som er en veldrevet ejerforening, har til huse i gedigen murstensejendom fra 1948 med tegl på taget, fjernvarme og termoruder. Her er brugsret til hyggeligt grønt gårdmiljø, vaskekælder samt eget depotrum.
INDRETNING:
Du træder indenfor i entréen. Umiddelbart til venstre finder du et lækkert lyst badeværelse der er renoveret i 2025 og som har god separat bruseplads og vindue, der hjælper til at få fugten efter badet hurtigt ud af lejligheden. Entréen er i helt åben forbindelse med køkkenet, hvilket giver en god fornemmelse af plads og åbenhed. Køkkenet er ligesom badeværelset relativt stort og godt indrettet med masser af skabs- og bordplads. Der er i køkkenet også fundet plads til en vaskemaskine. Soveværelset er ligeledes lyst og stort med rigelig plads til både dobbeltseng og stort garderobeskab. Endelig får du den fantastiske stue med masser af lys, der kommer ind gennem det store vinduesparti med skønt kig til den meget hyggelige have.
Helt unik for denne lejlighed er at der er vandbåren gulvvarme i hele lejligheden undtagen badeværelset.
Økonomisk overblik
Skal du også sælge?
Bestil salgsvurdering
Kontakt
Jesper Glerup
Om kommunen
INDBYGGERE
GRUNDSKYLD
KOMMUNESKAT
SKOLER
BØRNEPASNING
Hvor langt er der til nærmeste?
Se hvor lang tid der er mellem denne bolig og en anden adresse