Det er en gennemført istandsættelse, der venter jer i boligen på Lystrupvej 228, hvor I bydes indenfor i et lyst hjem med en velovervejet rumfordeling, flotte detaljer og en helt central beliggenhed. Herudover leverer sælger huset i nymalet stand samt med afslebne og lakerede gulve - lige klar til indflytning.
Derfor når I hurtigt alt det, som de fleste af os har brug for i hverdagen, herunder dagligvarebutikker, børnepasning samt byens station og letbanen der alle ligger i gåafstand fra jeres kommende hjem. Familiens skolebørn kan cykle til dagens undervisning på blot to minutter, og undervejs passerer børnene både byens bibliotek, badmintonklub og hundepark, mens Moment Lystrup Svømme- og Aktivitetscenter ligger som nabo til Lystrup Skole. Hele byen er omgivet af natur, og særligt nemt er det at nå Egå Engsø - et børnevenligt naturområde hvor man kan lave mad på bål og overnatte i shelters. Ydermere tilgodeses pendleren, idet der er kort afstand til både bus, tog samt motorvejen.
Indendørs byder villaen på køkken og stue i åben forbindelse, hvor førstnævnte er indrettet med hvide grebsfrie elementer og et dejligt kig til havens grønne univers, mens stuen har gavmilde lysindfald og udgang til den vestvendte terrasse. Stueplan rummer også et rummeligt soveværelse, et flot, moderne badeværelse med brus samt entré/bryggers med plads til overtøj og vaskemaskine bag skabets hvide skydedøre. Der er naturligvis gennemgående gulve i både stueplan og på førstesal.Heroppe venter to lyse værelser - det ene med udgang til en sydvendt altan samt en stort møblerbar repos/stue, der nemt kan indrettes som tv-stue eller multirum til børnene.
Udendørs er det oplagt at slappe af og spille bold på plænen, riste snobrød på den lille bålplads eller nyde livet på den store nyanlagte træterrasse.
Ejendommen er løbende istandsat med bl.a. udskiftning af alle vvs-installationer, herunder gulvvarme i stueplan, nye radiatorer, ligesom rør til førstesalen er nye. Stikledning og rør/kloak frem til vej er udskiftet - herunder både vand og fjernvarme, ligesom der er isat rottespære. Huset har desuden fået efterisoleret loft og skunkrum, ligesom der er isoleret med 360mm isolering under de støbte betongulve. Tagpap på toilet samt entré-bygninger er skiftet. Huset er herudover omfuget udvendigt i 2020.
Vi glæder os til at byde jer indenfor!